Zapojte sa do medzinárodného projektu a prispejte s deťmi z vašej školy alebo škôlky do medzinárodného digitálneho herbáru.

Každý učiteľ môže byť odmenený max sumou 50 eur, z dôvodu aby sme dali možnosť zapojiť sa čo najviac ZŠ a MŠ.

Zelená škola v prírode

Už J. A. Komenský trvrdil, že škola hrou je najlepší spôsobo učenia. Je dobré pokiaľ majú deti teoretické znalosti o prírode okolo nás. No však tie najhlbšie skúsenosti získavajú priamym prežitím prírody, intenzívnym vnímaním všetkými zmyslami. Vyberte sa s deťmi poznávať tajomstvá prírody. Užitočným pomocníkom, ktorý zážitok z návštevy lesa ešte umocní, bude aplikácia PlantNet, ktorá naučí deti rozpoznávať rastliny, hríby a stromy. Plantnet aplikacia Aplikáciu si môžete stiahnuť pre OS Android alebo iOS Apple.

Ako sa zapojiť do medzinárodného projektu Zelená škola v prírode?

Zorganizujte poznávací výlet v prírode do 31. mája 2023 pre deti vo veku 3 – 10 rokov napríklad počas družiny, vyučovania alebo školy v prírode. Uploadnite aspoň 8 fotiek rastlín spolu s popisom a jednu spoločnú fotku z výletu. A my vás odmeníme sumou 50 eur pre každého učiteľa, ktorý zorganizuje poznávací výlet v prírode so skupinou min 5 detí. Každý zapojený učiteľ má možnosť získať max 50 eur a podporíme prvých 20 registrovaných učiteľov/vychovávateľov.

  1. Zaregistruj svoj plánovaný poznávací výlet v prírode tu: https://bit.ly/zelena_skola_registracia
  2. Zrealizuj výlet s deťmi, vyber 8 najlepších foto a spolu s deťmi vypracujte krátky popis.
  3. Uploadni foto rastlín spolu s popisom a skupinovou foto z výletu (inštrukcie vám dodáme po schválení poznávacieho výletu)
  4. My Vás odmeníme sumou 50 eur za Váš príspevok do medzinárodného digitálneho herbáru.

Medzinárodné stretnutie učiteľov v Belehrade Medzinárodné stretnutie učiteľov v Belehrade

Medzinárodné stretnutie učiteľov z Chorvátska, Slovenska a Srbska v Belehrade sa bude konať počas predĺženého víkendu. Doprava, ubytovanie a strava je financovaná Európskou Úniou. Stretnutie bude 27.4. – 1.5.2023 vrátane cesty. Komunikovať sa bude v angličtine. Registráciu na podujatie je ukončená.

Spolufinancovaný Európskou úniou_PANTONE